Now Bomonti
Now Bomonti

KONSEPT

Ofis karması olarak gelişen Now Bomonti projesi özellikle sokak seviyesinde yer alan butik alışveriş, yeme içme ve keyifli zaman geçirmeye yönelik buluşma mekanlarıyla renkli ve hareketli bir yaşam ve kentsel çekim noktası oluşturuyor.

Çevrede var olan yükseklik, yapı biçimleri ve topoğrafyaya uyumla 18 kat olarak yükselen bina, benzer kompartmanların üst üste gelmesinden oluşmaktadır. Kütlelerin yerleşimi, ofis birimlerinde alternatif tavan yükseklikleri, hacim ve metrekarelerde olduğu gibi planlarda da esneklik sağlamaktadır.

İç mekanların günışığından ve manzaradan optimum yararlanması amacıyla tercih edilen saydam cam cepheler iç-dış geçişkenliği ve bütünlüğünü vurgularken, şeffaflığı sayesinde kütlenin çevresel etkisini yumuşatmıştır. Ara teraslar ve balkonlarla birlikte, güneşin konumuna göre uygulanan fritli yüzeylerle dinamik ve zarif bir cephe tasarlanmıştır.

Sadece bir ofis bloku olarak değil aynı zamanda üst düzey nitelikte sosyal bir alan olarak planlanan bina bir yaşam biçimi önermektedir.
Copyright 2014 NOW BOMONTİ
Tabanoğlu | Now Bomonti
Bize Ulaşın: 444 4 669 (NOW)